| Name | Singer Cooker Hob GFT Built-In 60cm |
| Type | Cooker Hob |
| Burner / Ignition Type | Electronic |
| Number Of Burners | 4 |
| Burner Types | 4 Gas Burners |
| Burner Features | 1 Triple Ring Burner, 2 Semi-Rapid Burners, 1 Auxiliary Burner |
| Auto Ignition | Yes |
| Controls / Knobs | Manual Cotrol |
| Body / Surface Material | Black Tempered |
| Type Of Pan Supports | Enamel Pans |
| Safety / Protection | Fire Falure Device |
| Colors | Stainless Steel |
| Dimensions | 60cm |
| Type | Cooker Hob |
| Burner / Ignition Type | Brass Cap Burner |
| Number Of Burners | 2 |
| Burner Types | Gas Burners |
| Auto Ignition | Yes |
| Controls / Knobs | MANUAL COTROL |
| Body / Surface Material | Stainless Steel |
| Type Of Pan Supports | Cast Iron |
| Safety / Protection | Flame failure device |
| Dimensions | 720X420X150 mm |
| Type | Cooker Hob |
| Burner / Ignition Type | Brass Cap Burner |
| Number Of Burners | 2 |
| Burner Types | Gas Burners |
| Auto Ignition | Yes |
| Controls / Knobs | MANUAL COTROL |
| Body / Surface Material | Black Tempered Glass |
| Type Of Pan Supports | Cast Iron |
| Safety / Protection | Flame failure device |
| Dimensions | 760X445X148 mm |
| Name | Singer Cooker Hob SFT Built-In 75cm |
| Type | Cooker Hob |
| Burner / Ignition Type | Electronic |
| Number Of Burners | 5 |
| Burner Types | 5 Gas Burners |
| Burner Features | 1 Triple Ring Burner, 1 Rapid Burner, 2 Semi-Rapid Burners, 1 Auxiliary Burner |
| Auto Ignition | Yes |
| Controls / Knobs | Manual Cotrol |
| Body / Surface Material | Stainless Steel |
| Type Of Pan Supports | Enamel Pans |
| Safety / Protection | Fire Falure Device |
| Colors | Black |
| Dimensions | 75cm |
| Type | Cooker Hood |
| Material | Powder Coating Black + Front Black Tempered Glass |
| Speed | 3 |
| Suction / Air-Flow | 1000 |
| Filter Type | CHARCOL FILTER |
| Controls | Touch Control Panel |
| Functions | Recirculation Option |
| Noise Level | SPEED 3 - 68.8dB |
| Design | T Type Hood |
| Ideal/Suitable For | APARTMENTS AND HOUSEHOLDS |
| Dimensions | 60 cm |
| Other Information | LED Lights |
| Type | Cooker Hood |
| Material | Stainless Steel |
| Speed | 3 |
| Suction / Air-Flow | 1000 |
| Filter Type | CHARCOL FILTER |
| Controls | Touch Control Panel |
| Functions | Recirculation Option |
| Noise Level | SPEED 3 - 68.8dB |
| Design | T Type Hood |
| Ideal/Suitable For | APARTMENTS AND HOUSEHOLDS |
| Dimensions | 60 cm |
| Other Information | LED Lights |
| Type | Cooker Hood |
| Material | Powder Coating Black + Front Black Tempered Glass |
| Speed | 3 |
| Suction / Air-Flow | 1000 |
| Filter Type | CHARCOL FILTER |
| Controls | Touch Control Panel |
| Functions | Recirculation Option |
| Noise Level | SPEED 3 - 68.8dB |
| Design | T Type Hood |
| Ideal/Suitable For | APARTMENTS AND HOUSEHOLDS |
| Dimensions | 90 cm |
| Other Information | LED Lights |
| Type | Cooker Hood |
| Material | Stainless Steel |
| Speed | 3 |
| Suction / Air-Flow | 1000 |
| Filter Type | CHARCOL FILTER |
| Controls | Touch Control Panel |
| Functions | Recirculation Option |
| Noise Level | SPEED 3 - 68.8dB |
| Design | T Type Hood |
| Ideal/Suitable For | APARTMENTS AND HOUSEHOLDS |
| Dimensions | 90 cm |
| Other Information | LED Lights |
| Type | Double Burner Gas Cooker |
| Fire Dish Material | High Quality Brass Burners |
| Number Of Burners | Double Burner Gas Cooker |
| Body / Surface | High Quality Stainless Steel |
| Other Information | Less Gas Consumption |
Model No - STO-28
• 28L •
Model No - GCB8401F
• 4 Burners • Gas Grill
| Name | Singer Gas Hob SFT Built-In 60cm |
| Type | Cooker Hob |
| Burner / Ignition Type | Electronic |
| Number Of Burners | 4 |
| Burner Types | 4 Gas Burners |
| Burner Features | 1 Triple Ring Burner, 2 Semi-Rapid Burners, 1 Auxiliary Burner |
| Auto Ignition | Yes |
| Controls / Knobs | Manual Cotrol |
| Body / Surface Material | Stainless Steel |
| Type Of Pan Supports | Enamel Pans |
| Safety / Protection | Fire Falure Device |
| Colors | Stainless Steel |
| Dimensions | 60cm |
| Type | Pedestal Fan |
| Timer | 4 Hours Timer |
| Number Of Blades | 5 |
| Blade Size | 16" |
| Oscillation (Swing Option) | Yes |
| Speed Levels | 3 Speed Levels |
| Remote | Yes |
| Other Information | Both Height And Tilting Angle Adjustable |
| Type | Pedestal Fan |
| Power / Wattage | 60W |
| Motor | Fully Cooper |
| Timer | 8 hours |
| Rated Speed | 1220 rpm |
| Number Of Blades | 3 Blades |
| Blade Size | 16" |
| Diameter | 40 cm |
| Oscillation (Swing Option) | YES |
| Speed Levels | 3 Speed Levels |
| Air Delivery | 60m³/min |
| Controls / Knobs | Button & Remote |
| Body / Surface Material | AS Material - Fan Blade | PP Material - Front Motor Cover, Rear Motor Cover |
| Indicators | Speed 1 to 3, 8 Hours Timer, Breeze Control, 6 Hours Preset Function |
| Safety / Protection | Safety Fan Guard, Safety Thermal Fuse |
| Remote | Yes |
| Colors | Winter Grey |
