
0760 223 683
රු189,999.00 Original price was: රු189,999.00.රු135,999.00Current price is: රු135,999.00.
| Type | Lockstitch Machine |
| Motor Type | Clutch |
| Number Of Stitches | 1 |
| Needle | DPx5 #21 |
| Speed / Stitches Per Minute | 3500 |
| Table / Stand | yes |
| Contains Oil Bath | yes |
| Ideal/Suitable For | Sewing leather materials |
| Power | 400W |
| Voltage / Phase | 220V Single Phase |
| Dimensions | 605x235x501 mm (Head) & 1240x580x100 mm (Table Stand) |
| Weight | 76kg |
රු131,999.00 Original price was: රු131,999.00.රු125,900.00Current price is: රු125,900.00.
රු251,399.00 Original price was: රු251,399.00.රු220,999.00Current price is: රු220,999.00.