
0760 223 683
රු242,999.00 Original price was: රු242,999.00.රු196,999.00Current price is: රු196,999.00.
| Type | Lockstitch Machine |
| Motor Type | Direct Drive Servo |
| Number Of Stitches | 1 |
| Needle | DPx17 #18 |
| Speed / Stitches Per Minute | 2200 |
| Light | yes |
| Display Panel | yes |
| Table / Stand | yes |
| Contains Oil Bath | yes |
| Ideal/Suitable For | Sewing heavy materials |
| Power | 750W |
| Voltage / Phase | 220V Single Phase |
| Dimensions | 803x299x606mm (Head) & 1240x580x100 mm (Table Stand) |
| Weight | 82kg |
රු29,999.00 Original price was: රු29,999.00.රු22,999.00Current price is: රු22,999.00.
රු899,999.00 Original price was: රු899,999.00.රු692,999.00Current price is: රු692,999.00.