| Type | COOKER HOB |
| Burner / Ignition Type | ELECTRONIC |
| Number Of Burners | 4 |
| Grill | YES |
| Rotiserrie | MANUAL COTROL |
| Auto Ignition | STAINLESS STEEL |
| Display | FIRE FALURE DEVICE |
| Design | INOX |
| Safety / Protection | 58cm x 51cm x 4.6cm |
| Ideal/Suitable For | 11.2kg |
| Type | COOKER HOB |
| Burner / Ignition Type | ELECTRONIC |
| Number Of Burners | 4 |
| Auto Ignition | INDUCTION |
| Design | BLACK |
| Safety / Protection | 5.2 X 58 X 51cm |
| Attachments | PAN DETECTION, CHILD LOCK, WIPE GUARD |
| Type | Cooker Hob |
| Burner / Ignition Type | Gas |
| Number Of Burners | 3 GAS +1 WOK |
| Auto Ignition | YES |
| Controls / Knobs | MANUAL COTROL |
| Body / Surface Material | STAINLESS STEEL |
| Safety / Protection | GAS SAFETY DEVICE |
| Colors | STAINLESS STEEL |
| Dimensions | 60CM |
| Weight | 7.1Kg |
| Type | COOKER HOB |
| Burner / Ignition Type | ELECTRONIC |
| Number Of Burners | 4 |
| Auto Ignition | YES |
| Controls / Knobs | MANUAL COTROL |
| Body / Surface Material | STAINLESS STEEL |
| Safety / Protection | FIRE FALURE DEVICE |
| Colors | STAINLESS STEEL |
| Dimensions | 60CM |
| Type | Cooker Hob |
| Burner / Ignition Type | Gas |
| Number Of Burners | 4 |
| Burner Features | Semi Fast Regulation |
| Auto Ignition | Auto |
| Controls / Knobs | Mechanical Knobs |
| Body / Surface Material | Glass |
| Lid Type | No |
| Type Of Pan Supports | Enamelled Interchangeable |
| Display | No |
| Timer | No |
| Safety / Protection | No |
| Ideal/Suitable For | Home/Apartments |
| Colors | Black |
| Dimensions | 590 x 510 x 33 (w x d x h) mm |
| Weight | 8.8kg |
| Type | Cooker Hob |
| Burner / Ignition Type | Gas |
| Number Of Burners | 5 |
| Burner Features | Mini Wok |
| Auto Ignition | Auto |
| Controls / Knobs | Mechanical Knobs |
| Body / Surface Material | Glass |
| Lid Type | No |
| Type Of Pan Supports | Enamelled Interchangeable |
| Display | No |
| Timer | No |
| Safety / Protection | No |
| Ideal/Suitable For | Home/Apartments |
| Colors | White |
| Dimensions | 750 x 510 x 33 (w x d x h) mm |
| Weight | 15.8kg |
Model No - PTT-200GT
• 2 Burners • Glass Top •
Model No - RTT-200GT
• 2 Brass Burners • Glass Top
| Name | Singer Cooker Hob GFT Built-In 60cm |
| Type | Cooker Hob |
| Burner / Ignition Type | Electronic |
| Number Of Burners | 4 |
| Burner Types | 4 Gas Burners |
| Burner Features | 1 Triple Ring Burner, 2 Semi-Rapid Burners, 1 Auxiliary Burner |
| Auto Ignition | Yes |
| Controls / Knobs | Manual Cotrol |
| Body / Surface Material | Black Tempered |
| Type Of Pan Supports | Enamel Pans |
| Safety / Protection | Fire Falure Device |
| Colors | Stainless Steel |
| Dimensions | 60cm |
| Type | Cooker Hob |
| Burner / Ignition Type | Brass Cap Burner |
| Number Of Burners | 2 |
| Burner Types | Gas Burners |
| Auto Ignition | Yes |
| Controls / Knobs | MANUAL COTROL |
| Body / Surface Material | Stainless Steel |
| Type Of Pan Supports | Cast Iron |
| Safety / Protection | Flame failure device |
| Dimensions | 720X420X150 mm |
